Naudinga informacija
Naujienos

NAUJA STOVYKLŲ INTERNETINĖ SVETAINĖ !

Stovyklos INSTAGRAME !

Mes jau TikTok'e ! @varlinuko_vaiku_s

Stovyklų grafikas paskelbtas! Registracija vyksta, vietos tirpsta!

Laukiame visų, ištroškusių gero laiko ir vasaros nuotykių!

stovyklų VIDEO čia !

PRAĖJUSIŲ VASARŲ FOTOGALERIJOS - mūsų FACEBOOK profilyje ir mūsų FACEBOOK puslapyje! Malonaus žiūrėjimo ir visi kartu laukiame naujų nepamirštamų vaizdų!

CHILDREN SUMMER CAMPS IN LITHUANIA 2024!

Daugiau naujienu »

2024 m. vasaros stovyklos!

Skirkite 2% pajamų mokesčio
Mūsų draugai

 

VARLINUKO NUOTYKIUS galima rasti čia:

Apie mus

Viešoji įstaiga VARLINUKAS įkurta kokybiškam mokyklinio amžiaus vaikų švietimui ir ugdymui, laisvalaikio organizavimui, aplinkos pažinimui, kultūrinių tradicijų puoselėjimui, kūrybinių ir meninių veiklų skatinimui, sportinio aktyvumo organizavimui, sveikatos ir saugumo stiprinimui.

Siekiame kitokio moksleivių laisvalaikįio: kuo geresnių sąlygų neformaliam ugdymui, pažinimo skatinimui, smalsumo sužadinimui, žinių gavimui ir jų pritaikymui gyvenime. Vaikų ir jaunimo tematinių, meninių, kūrybinių ir šventinių renginių bei laisvalaikio vasarą organizavimas - vasaros rekreacinės stovyklos „Žaidimų galaktika“, „Smartsports“, „Mes - olimpiečiai!", „De100-mečio stovykla“, „Pajūrio nuotykiai“ ir kitos veiklos - svarbūs, tačiau toli gražu ne visi mūsų organizuojami projektai vaikams ir jų šeimoms.

Artimiausiu metu pasitelkus įvairių sričių specialistus planuojame rengti įdomius, naudingus bei patirčių kupinus mokymus vaikams. Užsiėmimuose rengiamos temos bus naujoviškos, kaip pvz., mūsų susibūrimuose įprastų meninių, kūrybinių ir kitų veiklų transformacijos, specializuotų programų bei įrangos panaudojimas audiovizualinių rezultatų kūrimui. Kelsime dalį mokymų procesų į dar nepažintą erdvę!

Jeigu turite įdėjų šiems projektams, kreipkitės į mus. Esame tikri, kad jauniausi mūsų šalies gyventojai įvertins bet kokį indėlį, skirtą ugdymui, švietimui, pažinimui, fizinio aktyvumo skatinimui ir pasaulėžiūros formavimui.

Taip pat didelį dėmesį skiriame praktiniam jaunų specialistų ugdymui. Mūsų stovyklose praktikas atliko dešimtys būsimų savo srities profesionalų: menininkai, sporto treneriai, kariai, pedagogai, socialiniai darbuotojai, medicinos specialistai - ir tai tik dalis profesijų, kurių atstovai tobulinosi, kaupė praktines žinias, lavino emocinį intelektą, ugdė socialinius ir komandinio darbo įgūdžius. Įgūdžius taip reikalingus bet kurioje profesinėje veikloje. Savanoriai, kurie stažavosi pas mus, vėliau itin sėkmingai pratęsė savo profesines karjeras. Tikime, kad reikšmingai tą įtakojo ir praktikoje pas mus įgyti įgūdžiai bei žinios.

Savanorystė vasaros stovyklose - puiki patirtis

Apie mus spaudoje

Atsiliepimai apie vasaros stovyklas

ATLIKTI PROJEKTAI:

2022 m. vasara. 14-asis Varlinuko vasaros linksmybių sezonas buvo kupinas nuotykių ir smagių iššūkių. Pandemija įveikta, tad linksminomės kiek tik jėgos mums leido. O ir viešosiose vietose lankėmės jau be medicininių kaukių :) Tai buvo laisvų ir smagių atostogų metas. Sulaukėme rekordinio dalyvių skaičiaus per 14 m.! Išsiplėtėme ir į Palangą, ir į didelę bei jaukią sodybą netoli Vilniaus, kurioje vienu metu priėmėme net 100 dalyvių iš visos Europos, o stovyklą savo apsilankymu pagerbė ir valstybės Prezidento žmona D. Nausėdienė!

2021 m. vasara. Laisvų vietų pamainose neliko jau gegužės mėn.! Po ilgo užsidarymo laikotarpio, po nuotolinio mokymo iššūkių, po ilgo išsiskyrimo su draugais stovyklų dalyviai su dižiausiu džiaugsmu ir entuziazmu susirinko į mūsų stovyklas. Ir tada jau "nenuotoliniu" būdu visi kartu piešėme, dainavome, kūrėme, filmavome, montavome, atlikome, pasirodėme, sužinojome, kitaip varžėmės ir sportavome bei gerai aktyviai pailsėjome miškuose prie ežerų ir pajūryje. Bene pats aktyviausias sezonas per 13 veiklos metų. Didžiausias, nuoširdžiausias ačiū visiems, prisidėjusiems prie nuostabiai gyvos, aktyvios ir naudingos viso sezono veiklos!

2020 m. vasara. Ir vėl YPATINGA. SUNKI. Susidūrėme su iššūkiais ir pavojais. Pandemija. Dirbome ypatingos parengties sąlygomis, laikėmės naujų nurodymų ir reikalavimų. Buvo sunkių ir įtemptų dienų. Visus reikalavimus stengėmės viršyti su kaupu. Tai davė rezultatą. Pats ilgiausias  ir sunkiausias sezonas per 12 metų. Varlinukas sako AČIŪ visiems: dalyviams, jų tėveliams, partneriams, rėmėjams, visam kolektyvui. Visai Lietuvai.

2019 m. vasara - nemažiau YPATINGA už praėjusią: šią vasarą įvyko ilgiausiai trukęs Varlinuko vasaros stovyklų sezonas! Didžiausios padėkos stovyklautojams už pasitikėjimą, pažintis ir geras emocijas bei kartu patirtus nuotykius, kolektyvui už ištvermę, o partneriams, rėmėjams, pagalbininkams ir bičiuliams - už pagalbą, prisidėjus prie mūsų ilgiausio vasaros nuotykių projekto!

2018 m. vasara buvo YPATINGA: Lietuva šventė valstybės atkūrimo 100-metį, o Varlinukas šventė aktyvios ir nenuilstančios veiklos 10-metį! Sujungiant ir įprasminant šias dvi iškilmingas ir reikšmingas šventes, organizavome didžiausią ir reikšmingiausią vasaros DE100-MEČIO NUOTYKIŲ STOVYKLĄ, skirtą Lietuvos valstybingumo 100-mečiui paminėti! Į stovyklą atvyko net 100 užsienio lietuvių moksleivių iš viso pasaulio! Kaip įprasta, lankomumo rekordus mušė puikiai užsirekomendavusios mūsų vasaros stovyklos „Žaidimų galaktika“, „SmartSports“ ir dienos stovykla „Visi savi!“!  Nemenčinėje svečiuose ir vėl turėjome būrį moksleivių iš Ukrainos! (vaikai, atvykę iš labiausiai nukentėjusių Ukrainos Luhansko ir Donbaso teritorijų) Vasara prabėgo taip greitai, rodos, lyg kelios savaitės :) Gerai, kad yra fotonuotraukos, kurias rasite naująjame oficialiąjame „Varlinuko“ Facebook puslapyje!!!

2017 m. vasara: kasmetinio populiarumo sulaukiančios aktyvaus poilsio stovyklos „Žaidimų galaktika“, „SmartSports“ ir dienos stovykla „Visi savi!“ - visų įvertintam nutrūktgalviškam vasaros džiaugsmui! Kaip įprasta, stovyklos vyko vaikų pamėgtose stovyklavietėse Vilniaus rajone Nemenčinėje ir prie Baltijos jūros Šventojoje! Nemenčinėje svečiuose turėjome dar vieną būrį šaunių moksleivių iš Ukrainos! Stovyklų fotogalerijas rasite naująjame oficialiame „Varlinuko“ Facebook puslapyje!

2016, 2017, 2018 m. kalėdiniai sezonai - aplankėme daug linksmų Kalėdų renginių! Kaip ir kasmet, Kalėdų senelio ir jo draugų atvykimas yra smagiausias kiekvienų metų pabaigos įvykis!

2016 m. vasara: kasmetinio populiarumo sulaukiančios aktyvaus poilsio stovyklos „Žaidimų galaktika“, „Mes -  olimpiečiai!“, „Piratų lobiai“ ir dienos stovykla „Visi savi!“ - visų jau įvertintam nutrūktgalviškam vasaros džiaugsmui! Stovyklos vyko vaikų pamėgtoje stovyklavietėje Vilniaus rajone Nemenčinėje ir prie Baltijos jūros Šventojoje! Nemenčinėje svečiuose turėjome dar vieną būrį šaunių moksleivių iš Ukrainos! Stovyklų fotogalerijas rasite „Varlinuko“ Facebook profilyje.

2015 m. vasara: aktyvaus poilsio stovyklos „Žaidimų galaktika“, „Mes -  olimpiečiai!“, „Piratų lobiai“ ir dienos stovykla „Visi savi!“ - visų jau įvertintam pasirinkimo džiaugsmui, stovyklos vyko ne tik pamėgtoje stovyklavietėje Vilniaus rajone, tačiau ir prie jūros - Šventojoje! Svečiuose turėjome ir būrį šaunių moksleivių iš Ukrainos! Stovyklų fotogaleriją rasite „Varlinuko“ Facebook profilyje.

2014 ir 2015 m. gruodis - jau tradicija tapę linksmi ir šaunūs Kalėdiniai renginiai vaikams ir moksleiviams! Kalėdinių renginių fotogalerija

2014 m. vasara: aktyvaus poilsio stovykla „Žaidimų galaktika“, sporto, nuotykių ir poilsio stovykla „Mes -  olimpiečiai!“, tematinė aktyvaus poilsio stovykla „Piratų lobiai“ ir dienos stovykla „Visi savi!“ - visų džiaugsmui šį sezoną stovyklos vyko ne tik visų pamėgtoje mūsų stovyklavietėje Vilniaus rajone, tačiau ir prie jūros - Šventojoje! Stovyklų fotogaleriją rasite „Varlinuko“ Facebook profilyje.

2013 m. gruodis - Kalėdiniai renginiai vaikams ir moksleiviams. Kalėdinių renginių fotogalerija

2013 m. vasara - sporto, nuotykių ir poilsio stovyklos „Mes jėga!“ ir dienos stovykla „Visi savi!“, tematinė stovykla „Drakonų kovos: Son Goko pasekėjai“, motyvacinė stovykla jaunimui, atkakliai siekiančiam užsibrėžtų tikslų „Pasaulio nugalėtojai“ bei visų pamėgta linksmoji stovykla „Žaidimų galaktika“!

Įprastai gausi programa, smagi kompanija, daug azarto ir gausybė nuotykių! Šalia įspūdžių kupinos stovyklos programos dalyviai turėjo galimybę susitikti ir bendrauti su žinomais ir daug savo veiklose pasiekusiais autoritetais – štai mūsų stovyklos svečiai, dalinęsi su stovyklautojais savo sėkmės istorijomis, buvo: stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamas galiūnas Žydrūnas Savickas, daugkartinis šiuolaikinės penkiakovės Europos bei Pasaulio čempionas, Pekino Olimpiados vicečempionas Edvinas Krungolcas, kovų menų profesionalas, daugybės paskaitų apie vaikų ugdymą ir motyvaciją autorius Vaidas Arvasevičius, kinologas–apsaugos specialistas, ekstremalaus motociklų sporto atstovas.

2012 m. vasara - sporto ir poilsio stovyklos „Mes Šampinjonai!“ ir dienos stovykla „Mes JĖGA!“, kalbų lavinimo stovykla „Aplink pasaulį per 7 dienas“, tradicinėmis tapusios tematinės stovyklos „Avataro nuotykiai kartu!“ ir „Apači indėnai atvyksta į Lietuvą“ bei nauja linksmoji „Žaidimų galaktika“!

Platus pasirinkimas, smagi kompanija ir gausybė nuotykių! Nuostabių pušynų apsuptoje vaizdingoje miško stovyklavietėje vyko visų stovyklautojų taip pamilti žaidimai, konkursai, varžytuvės, diskotekos, maudynės. Dėkojame visiems šauniems ir azartiškiems dalyviams! Ir ačiū Jums, kad nepamirštate mūsų net pasibaigus vasarai! AČIŪ už žinutes, laiškučius, šypsnenėles ir visus gerus pasiūlymus!

2011 m. vasara - sporto ir poilsio stovyklos „Mes Šampinjonai!“ ir „Mes JĖGA!“, kalbų lavinimo stovykla „Aplink pasaulį per 7 dienas“, tematinės stovyklos  „Guliverio kelionės“, „Avataro nuotykiai kartu!“ ir „Apači indėnai atvyksta į Lietuvą“

Dar daugiau temų, pasirinkimo ir nuotykių! Kadangi didžiausiam visų mūsų džiaugsmui vis daugiau stovyklautojų atvyksta į „Varlinuko“ organizuojamas stovyklas jau keli metai paeiliui, o daugėja ir besirenkančių iškart kelias pamainas, šį sezona dar stipriau sukome galvas ir išplėtėme „asortimentą“ :) Na ir dūkome, šėlome, taškėmės, mokėmės, sportavome, šokome, keliavome, sužinojome, patyrėme, o kai kas ir pirmą kartą įsimylėjome :) Gaila, kad viskas taip greitai baigėsi... Ačiū visiems nepakartojamai šauniems ir mieliems dalyviams!  Bent dalelę to, ką patyrėme, prisiminkime užsukę į mūsų fotogaleriją.

2010 m. vasara - Vaikų poilsio stovyklos „Avataro nuotykiai kartu!“ ir „Apači indėnai atvyksta į Lietuvą

Po sėkmingo 2009 vasaros vaikų stovyklos projekto Bebrusų ežero pakrantės miškuose, 2010 vasarą parengėme net kelių tematikų stovyklas net dvejose ežeringų miškų apsuptose stovyklavietėse. Kaip ir praėjusiais metais, tik šįkart dar smagiau: vaikai susipažino su indėniškomis apeigomis, žemę valdančiomis gamtos stichijomis, varžėsi apsirengimo, genčių ir stichijų atributikos kūrimo, šūkių, dainų, skanduočių, vaidinimų kūrimo bei atlikimo, sporto ir žaidimų, šokių, kūrybinių vakarų, tvarkos palaikymo ir kitose rungtyse. Sėkmingai ir draugiškai kooperavomės ir su kitomis stovyklomis - šokome kartu su profesionaliais šokėjais, stebėjome karatė meistrų treniruotes ir pasirodymus, mankštinomės pagal Aiki-do specialistų metodiką. Kūrėme, piešėme, lipdėme, rašėme, puošėme, pasakojome, dainavome, sportavome, džiaugėmės rezultatais ir įvertinimais, o kartą taip įsijautėme, kad net stovyklavietės sienas pavertėme tikru „grafičio šedevru“ ... Gaila tik, kad paskui teko viską nuplauti :)  Tikimės, kad bent dalį šių nepamirštamų įspūdžių atskleidžia mūsų galerija.

2009 m. vasara - Vaikų poilsio stovykla „Apači indėnai atranda Lietuvą“,

Paskatinti pagrindinių mūsų veiklos tikslų, 2009 vasarą sukūrėme vaikams vasaros linksmybių pasaulį. Bebrusų ežero pakrantę supančiuose įspūdingo grožio miškuose vaikai susipažino su paslaptimis apaugusiomis indėniškomis apeigomis, azartiškai varžėsi apsirengimo, genčių atributikos kūrimo, šūkių, dainų, skanduočių, vaidinimų, istorijų ir legendų kūrimo bei pasakojimo, įvairiausių žaidimų, sporto, šokių, tvarkos palaikymo ir kitose rungtyse. Šalia to natūraliomis sąlygomis susipažino su saugaus elgesio gamtoje, atsakomybės ugdymo, meilės ir pagarbos artimajam (ne tik žmogui, bet ir paukšteliui, ežiukui, varliukui, voverytei ir kt.) svarba. Kiekvienos pamainos metu visi buvo įvertinti bei apdovanoti už gerus ir gražius poelgius, pasiektus rezultatus. O mes buvome apdovanoti šimtų vaikų šypsenomis ir juoku bei mums paliktais padėkos laiškučiais ir iki šiol mus pasiekiančiais šiltais atsiliepimais, vertinimais ir dėkojimais. O visi kartu prisiminsime šiuos momentus iš įspūdingos fotonuotraukų kolekcijos.

Stovyklos fotogalerija »

2008-12-26 „Vaikų Kalėdinis karnavalas!

Projekto metu buvo organizuoti 2 vaikų Kalėdiniai karnavalai. Mažuosius dalyvius renginiai žavėjo įspūdinga programa – įvairių žvėrelių ir personažų pasirodymai, Kalėdų Senelio atvykimas, dovanėlių dalinimas. Projekto dalyvių, mažųjų žiūrovų bei jų tėvelių nuomone renginys paliko gražius prisiminimus, suteikė galimybę susipažinti su įvairiais, net egzotiškais, gyvūnais, pamatyti gyvūnėlių atliekamus triukus. Mažieji dalyviai po renginio išėjo nešini vertingomis organizatorių ir projekto rėmėjų dovanėlėmis; knygomis, edukaciniais-pažintiniais žaidimais, suvenyrais. Renginio metu vaikai buvo gausiai pavaišinti užkandėlėmis, saldumynais ir gaiviaisiais gėrimais, tad renginį žiūrovai paliko puikiai nusiteikę.

Renginio fotogalerija »